"BAJKA O KOCIE W BUTACH" - adaptacja sceniczna

 

Dnia 26 lutego/ poniedziałek uczniowie klas I-III wybrali się do Akademii Humanistycznej w Pułtusku na przedstawienie teatralne pt. „Bajka o kocie w butach”, w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Treść popularnej bajki przemieniła się w niezwykle kolorowe, wesołe, żywiołowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko teatralne.

Kot w butach” opowiadał historię Janka - najmłodszego syna zmarłego młynarza, który w spadku po ojcu dostał jedynie kota. Wypędzony przez swoich braci wyruszył w świat. Wcześniej jednak okazało się, że jego podopieczny nie jest zwykłym zwierzakiem. Mówił ludzkim głosem, potrafił śpiewać, a w dodatku w podzięce za otrzymane od swojego pana buty postanowił odmienić jego los...  

Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja oraz rozbudowana dekoracja. Magia, wszystkie efekty świetlne i sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce…

Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazywało takie wartości jak: miłość, przyjaźń, mądrość i odwagę oraz prawdę i umiejętność przyznania się do niej.

D. Głuszewska

Zdjęcia