Wspólna praca w kuchni to świetna zabawa a samodzielnie wykonane wypieki smakują, jak żadne inne o czym przekonali się uczniowie klasy I.

 Uczniowie już na pierwszej godzinie lekcyjnej rozpoczęli przygotowania do pracy: mycie rąk, zakładanie fartuszków i zapoznania się z produktami Delecty. W grupach z niewielką pomocą wychowawczyni : mieszały składniki, nakładały ciasto do papierowych foremek , posypywały kawałkami czekolady i innymi spożywczymi ozdobami. Surowe babeczki bardzo szybko znikały w piekarniku.  Podczas wesołej kulinarnej przygody pierwszoklasiści odkryli ,że skorupka jajka jest bardzo ale to bardzo krucha a olej jest śliski. Gdy babeczki się piekły dzieci przygotowały stół do degustacji wypieków.

Nadszedł czas na słodki poczęstunek na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Dzieci były z siebie dumne. Babeczki znikały w oka mgnieniu, pozostały tylko …………okruszki.

Pyszna zabawa, walory edukacyjne i kulinarne to doskonały pomysł na twórcze spędzenie czasu z dzieckiem do czego zachęcam wszystkich rodziców.

wychowawczyni klasy I.

Galeria zdjęć